اهداي لوح صادركننده برتر خدمات فني مهندسي سال ۱۳۹۶

اهداي لوح صادركننده برتر خدمات فني مهندسي سال ۱۳۹۶ تاریخ انتشار: 1397/02/18

اهداي لوح صادركننده برتر خدمات فني مهندسي سال ۱۳۹۶ : اهداي لوح صادركننده برتر خدمات فني مهندسي سال ۱۳۹۶

تعداد بازدید: 1151

مطابق برنامه ریزی وزارت نیرو و سندیکای صنعت برق در مراسمی که سوم اردیبهشت سال ۹۶ در سالن همایش وزارت نیرو با حضور وزیر محترم نیرو جناب آقای چیت چیان برگزار گردید  از  ۲۴ واحد  تولیدی، صادراتی برتر  کشوری که سابقه صادراتی در صنعت آب و برق را داشته اند تجلیل و به آنها تندیس صادر کننده نمونه اهداء گردید.
در این مراسم، از صادرکنندگان برتر در صنعت آب و برق در سه بخش «ممتاز»، «نمونه» و «پیشرو» تقدیر شد .
این مراسم با حضور «حمید چیت‌چیان» وزیر نیرو، «احمد دوست‌حسینی» مدیرعامل صندوق توسعه ملی، «مجتبی خسروتاج» قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد و شرکت یاسان به عنوان صادرکننده نمونه در صنعت آب و برق معرفی شد و محمد فارسی رئیس هیئت مدیره و بنیان گذار شرکت، به عنوان نماینده یاسان،لوح تقدیر را دریافت کرد .
مجموعه‌های “کیسون، سندیکای صنعت برق، مهاب قدس، صانیر، عمراب، تانا بین‌الملل، صاانرژی، یاسان، کابل سازی افق البرز، سیم و کابل ابهر و ایران ترانسفو” دیگر صادرکنندگان نمونه در صنعت آب و برق بودند .
همچنین شرکت‌های “موننکو از گروه مپنا، هیربدان، سابیر بین‌الملل، زلال ایران، پارسیان، تونل و سد آریانا، قدس نیرو، میراب، گام اراک، گروه بین‌المللی پیمانکاری عمومی و انجمن صنفی شرکت‌های صنعت آب و فاضلاب” نیز به عنوان شرکت‌های پیشرو در صنعت آب و برق لوح تقدیر خود را از وزیر نیرو دریافت کردند .
۴٫۶ میلیارد دلار ارزش صادرات فنی و مهندسی صنعت آب و برق
در این مراسم وزیر نیرو در سخنانی گفت: “موفقیت در بازارهای صادراتی می‌تواند زمینه‌ساز افزایش اقتدار و توان ملی ما از منظر سیاسی و فرهنگی در جهان پیش رو باشد ”.
وی گفت: “جای تردید نیست که در حال حاضر اقتصاددانان، صادرات را به عنوان یکی از کلیدی‌ترین مؤلفه‌های اقتصاد کشور می‌دانند ”.
قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل با بیان اینکه یکی از مباحث اقتصاد مقاومتی این است که تولیدات خود را به جهان معرفی کنیم گفت: “مشاوران و پیمانکاران بایستی به گونه‌ای در خارج از کشور فعال باشند که جمهوری اسلامی به صورت یک کشور صلح طلب با فناوری برتر و علم روز به جهانیان شناسانده شود ”.
وی با اشاره به اهمیت صادرات در کشور گفت: “بر اساس گزارش سازمان توسعه تجارت، در سال ۹۲ حدود ۴۷ درصد، در سال ۹۳ حدود ۶۲ درصد، در سال ۹۴ حدود ۹۸ درصد و در سال ۹۵ حدود ۵۱ درصد صدور خدمات فنی و مهندسی کشور از طریق وزارت نیرو انجام شده و طی۴سال گذشته این وزارتخانه رتبه برتر صدور خدمات فنی و مهندسی به خارج از کشور را به خود اختصاص داده است."