انتشار بازدید وزیر محترم صنعت معدن و تجارت از شرکت یاسان

انتشار بازدید وزیر محترم صنعت معدن و تجارت از شرکت یاسان تاریخ انتشار: 1397/03/06

انتشار بازدید وزیر محترم صنعت معدن و تجارت از شرکت یاسان : انتشار بازدید وزیر محترم صنعت معدن و تجارت از شرکت یاسان

تعداد بازدید: 5096

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور در یازدهمین نمایشگاه سراسری صنعت و معدن اراک درمحل دائمی نمایشگاههای بین المللی استان مرکزی از غرفه شرکت یاسان بازدید کرد.

رضا رحمانی دراین بازدید طی سخنان کوتاهی، بازسازی و نوسازی صنایع را یکی از مهمترین اولویت های امسال وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد و گفت : باید با حفظ شرایط اشتغال موجود درواحدهای صنعتی ، نسبت به حفظ و احیای کارخانه ها نیمه تعطیل و به روزرسانی عوامل تولید در آنها گام های اساسی برداشته شود.

وی با بیان اینکه فعالیت های تولیدی و صنعتی کشور باید براساس دانش و پژوهش حرکت کند .خاطر نشان ساخت : با بهره گیری از پژوهش و دانش های نوین در روند تولید می توان کالای رقابت پذیر تولید و روانه بازارهای مصرف در داخل و خارج از کشور نمود.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت ضمن آشنایی با توانمندی های شرکت یاسان، ضرورت حمایت از تولیدکنندگان داخلی را مورد تاکید قرارداد و گفت : باید تمامی زمینه های حمایت از واحدهای تولیدی مورد بررسی دقیق قرار گیرد و تدابیر لازم برای اجرای طرحهای حمایتی اندیشیده شود.

دراین بازدید ، رئیس هیئت مدیره شرکت یاسان نیز در توضیحاتی پیرامون فعالیتها و تولیدات این شرکت گفت : شرکت یاسان یکی از فعالترین شرکتها در زمینه طراحی، ساخت و گالوانیزه برج های انتقال نیروی برق و مخابراتی می باشد و توانسته است با گردآوری و استفاده از نیروهای متخصص و تجهیزات سخت افزاری مدرن به موفقیت های بزرگی همچون اخذ رتبه یک در رشته نیرو وصادرکننده نمونه ملی درسال 95 دست یابد.

مهندس فارسی خاطر نشان کرد: شرکت یاسان ، امروز یکی از واحدهای نمونه استانی در زمینه صادرات برجهای انتقال نیرو ومخابراتی می باشد که میلیون ها دلار ارزصادراتی را وارد اقتصاد ایران نموده است .این شرکت با تلاش متخصصان ماهر و بهره گیری از آخرین تکنولوژی موجود جهانی ومنطبق براستانداردهای بین المللی قادر است محصولات خود را با کیفیت قابل قبول در تمامی بازارهای داخلی وخارجی ارائه دهد. همچنین استفاده از این محصولات با کیفیت دراجرای پروژه های کلید دردست یکی از مزیت های رقابتی این شرکت به عنوان پیمانکار EPC می باشد.

وی افزود: این مجموعه توان طراحی، تولید و اجرای گالوانیزاسیون تولیدات خود به میزان 50 هزار تن درسال را داراست.

مدیرعامل شرکت یاسان افزود: محصولات این شرکت هم اکنون به کشورهای سوریه، عراق و بنگلادش صادر می شود.

وی گفت: جایگزینی واحد گالوانیزاسیون مدرن با سیستم فعلی یکی از مهمترین برنامه های آتی این شرکت است که امیدواریم با حمایت تسهیلاتی مسئولین و بانک های استان به مرحله اجرا درآید.

مهندس فارسی تصریح کرد : تلاش برای حضور جدی و توانمند دربازارهای خارجی و فراهم آوردن امکان صادرات محصول به خارج از کشور ازجمله راهبردهای مدیریتی این شرکت است.

وی خاطر نشان کرد : واحد طراحی و مهندسی شرکت یاسان با در اختیار داشتن کادری متخصص و تجهیزات و نرم افزارهای نوین جهت طراحی سازه ای و اتصالات منطبق بر استانداردهای روزجهانی ، نوآوری وکارآمدی محصولات شرکت را تضمین می کند وتولیدات جدید محصولات یاسان براساس طرح های بهینه، موجب صرفه جویی درهزینه های احداث خط و نیز کاهش قابل توجه فضای مورد نیاز برج بر روی سطح زمین  می گردد.

مهندس فارسی افزود: جهت حفاظت قطعات برج های انتقال نیرو ومخابراتی، سازه های روشنایی ، قطعات فلزی مربوط به صنعت حمل و نقل ، سازهای ساختمانی ، قطعات فلزی مربوط به پالایشگاهها و بطورکلی هر نوع سازه فلزی در مقابل خوردگی ناشی از عوامل محیطی، عملیات گالوانیزاسیون به روش غوطه وری گرم و مطابق با استاندارد ASTM صورت می گیرد.